Zaczerwienienie i opuchlizna po zastrzykach dożylnych

Muszę często brać zastrzyki dożylnie. Ostatnio kilka razy zdarzyła się taka sytuacja: po ok. 1 dniu zaczyna boleć mnie ręka po wewnętrznej stronie łokcia w miejscu wkłucia, nie jestem w stanie nią ruszać i potrzebuję silnych leków przeciwbólowych na receptę. Po kolejnym dniu pojawia się zaczerwienienie i znaczna opuchlizna na pół przedramienia, a ból zaczyna słabnąć. Całkowicie znika po ok. tygodniu. Zdarza się tak też po samym nakłuciu bez podania leku. Co to jest i co może mi pomóc?

Co to jest i jak temu zaradzić- jak nie widzę skóry w takim stanie i nie wykonam badań to można gdybać. Proszę zgłosić się z tym problemem do lekarza prowadzącego.Po dokładniejszej analizie, być może wykonaniu badań ustali przyczynę.