Zaczerwienienie i podwyższona temperatura po szczepieniu dziecka

Dziecko wczoraj rano miało szczepienie, bez problemu wczorajszy dzień, dzisiaj rano miejsce po wkłuciu zaczerwienione i temperatura w pupie 37,3 po odjecie. Dodam, ze dziecko było szczepione na błonice tężec krztusiec a celularny oraz polio. Po pierwszym szczepieniu z wzw i błonicy z krztusiec a celularnym nie było żadnych objawów?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są konsekwencją przebytego szczepienia. Proszę obserwować dziecko. Jeśli objawy będą się utrzymywać, sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.