Zaczerwienienie i ściągnięcie skóry wokół ust

Mam problem z trwającym już ponad 2 miesiące zaczerwieniem i ściągnięciem skóry wokół ust. Dzisiaj z innego powodu byłam u laryngologa, który dodatkowo zwrócił na to uwagę i przepisał mi na to Triderm. Teraz na ulotce przeczytałam, że nie można go stosować na twarz, bo to steryd. Czy powinnam mimo to zastosować Triderm? Jakie mogą być konsekwencje? W linku zdjęcie skóry wokół ust: http://pl.tinypic.com/r/25ja5ut/9 Proszę o jego obejrzenie. Co może być przyczyną takiego zaczerwienia?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.