Zaczerwienienie i sucha skóra na dłoni

od jakiegoś miesiąca na mojej dłoni pojawiło się dziwne zaczerwienienie. zaczęło się od suchej skóry. potem kilkakrotnie zadrapałam się (do krwi), skóra w tym miejscu była podatna na zadrapanie. próbowałam nawiżać kremami, ale to nie pomaga. skóra zaczęła schodzić. ale zaczerwienienie nadal jest. tak samo na sąsiadującyh palcach. lekko piecze, kiedy myję ręcę (np. gorącą wodą).

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa. Przyczyn może być wiele. Najprawdopodobniej w tym momencie mamy do czynienia z infekcją grzybiczą.