Zaczerwienienie i suchość skóry u dziecka a alergia

Witam,mam 5miesieczna corke w okolicy warg sromowych i na nóżkach gdzie się stykają czerwone plamy dermatolog rozpoznała,że to pieluszkowe zapalenie skóry po masci sterydowej zeszło po odstawieniu powróciło do tego plamy na buzi jakby liszaje za uszami suche zaczerwienione pod szyją i paszkami czy to wszystko wskazuje na jakąś alergi,jakie badania należy wykonać,dodam,że na buzi dr stwierdziła,że mogło być po ryżu,dziękuję za odpowiedź.

Milena Lubowicz

Być może są to wszystko objawy alergii. Niestety u tak małego dziecka nie można wykonać za dużo badań. Zalecam wizytę u alergologa.
Pozdrawiam