Zaczerwienienie i swędzenie kciuka

Witam, dwa dni temu zaczerwienił mi się kciuk, bardzo swędzi, zaczerwienienie postępuje, dodatkowo palec puchnie. możliwe, że dwa dni przed wystąpieniem tych objawów,zakułam się ością zepsutej ryby. Czy może to mieć związek? Byłam u lekarza POZ ale stwierdził,że raczej coś mnie ugryzło. przepisał mi leki, które jednak nie pomagają, dlatego sądzę, że diagnoza była błędna. Czy możliwe, że to różyca, albo inna choroba bakteryjna skóry? Chyba wybiorę się do dermatologa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Sugeruję wizytę u dermatologa. Po zbadaniu będzie można powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam.