Zaczerwienienie na skórze i gulka

Witam serdecznie, Na oczatku grudnia ubieglego roku zauwazylem pod lewa pacha (w okolicach lewej czesci pachy) zaczerwienienie na skorze ktore ani nie bolalo ani nie pieklo chcialbym nadmienic ze przed p[ojawieniem sie tego zaczerwienienia wykonalem depilacje za pomoca elektrycznej maszynki. po paru dniach miejsce to zaczelo robic sie dosc suche wiec smarowalem je kremem nivea dla nawilzenia skory chyba pomoglo bo po dwoch dniach skora nadal byla czerwona ale juz nie az tak bardzo. po paru dniach nad tym miejscem wyskoczyla mi czerwona stopniowo powiekszajaca sie "gulka" ktora przy dotykaniu byla bolesna koloru czerwonego i wyraznie temperatura w tym miejscu byla wyzsza niz w innych punktach podczas higieny osobistej zrezygnowalem ze wzystkich szamponow ktore uzywalem i zaczalem stosowac jedynie mydlo w plynie – “ziaja” i po paru dniach gulka ta zmalala jednakze nadal pozostal slad wizualnie przypominajacy chrostke. najgorsze jest to ze gdy ta pierwsza gulka zmalala pokazala sie nastepna rownolegle ulozona do tej pierwszej tyle ze po prawej stronie pachy a gdy zanikla pokazala sie nastepna u dolu pachy. na ta chwile obecnie pod lewa pacha mam wspomniane na samym poczatku lekkie zaczerwienie i czerwone pozostalosci w tych trzech miejscach gdzie wyskoczyly mi te gulki I czasem sie powiekszaja czasem maleja . kiedy wygladaja jak chrostki bez zgrubienia i je dotykam nie czuje bolu badz swedzenia lecz mozna wyczuc minimalne powiekszenie (podobne do tego kiedy tworzy sie malenki sysek badz tradzik. jesli chodzi o reszte ciala np. klatka piersiowa ogolnie caly tulow czy barki wydaja sie byc wporzadku gdyz nie zaobserwowalem zadnych dziwnych zmian. pragne nadmienic takze ze nie czuje sie zle moze czasem lekko oslabiony nie trace wagi. prosze o rade co to moze byc i co powinienem z tym zrobic. jutro jestem umowiony na wizyte u lekarza troszke sie boje ale musze sie dowiedziec czy to nic powaznego. dziekuje z gory za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie lekarskie. Proponuje udać się do dermatologa.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.