Zaczerwienienie na twarzy po wypiciu alkoholu

Dzień dobry! Mam następujący problem - pod wpływem alkoholu pojawiają mi się zaczerwienienia na twarzy. Myślałem, że jest to spowodowane samym alkoholem. Jednak dzisiaj po rozmowie z przełożonym ciśnienie mi dosyć wzrosło co spowodowało zaczerwienienie na twarzy co mogło być odebrane jako wstyd. Jest ot jednak związane z podyższonym ciśnieniem. Jest na to jakaś rada, bo przyznam szczerze utrudnia funkcjonowania n co dzień. Andrzej

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem podwyższonego ciśnienia. Ponieważ alkohol podwyższa ciśnienie, dlatego po jego spożyciu także pojawiają się takie objawy. Sugeruję regularne pomiary ciśnienia - być może ma Pan nadciśnienie i konieczne jest wdrożenie leczenia hipotensyjnego.