Zaczerwienienie oczu u 3-miesięcznego dziecka

Witam :) Od kilku dni u swojego 3 miesiecznego dziecka zauważyłam , że jak np skręcam wózkiem i poświeci na niego słońce to robią mu się czerowne oczy , jaka może być tego przyczyna , na początku miesiąca zapisuje małego do okulisty z powodu ropiejącego oczka i przy okazji wypytam ale to jeszcze kilka dni a chciałabym wiedzieć czy to coś złego ?

Aleksander Ropielewski

Może to być objaw niektórych chorób narządu wzroku, dlatego konieczne jest badanie okulistyczne, aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo dobrze, że wybiera się Pani z dzieckiem do okulisty.