Zaczerwienienie oczu wskutek pracy przy komputerze

Witam mam pewien problem i nie wiem czy iść z tym do lekarza czy zastosowac jakiś preparat. A mianowicie to gdy pracuje na komputerze moje oczy po 1 - 2 godzinach robią się całe czerwone i mam uczucie że są bardzo sztywne gdy mrugam i nimi ruszam okropnie bola. Ustepuje to po 6 - 12 h. Jak mam sobie z tym radzic i czy iść z tym ,,przemęczeniem" do okulisty ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Najprawdopodobniej Pana objawy wskazują na zespół suchego oka. Wskazanego jest używanie preparatów zawierających "sztuczne łzy" - można je zakupić w aptece bez recepty i stosować zgodnie z ulotką. W przypadku braku poprawy wskazana jest kontrola okulistyczna.