Zaczerwienienie oka i pogorszenie wzroku do dali

Od pół roku zaobserwowałem, że często ale nie zawsze zdarza mi się mieć czerwone oko - najczęściej wieczorem. Oko mnie nie piecze, nie swędzi. Widać tylko mocne zaczerwienienie. Myślałem, że związane jest to z pracą ale w dni wolne od pracy także pojawia się ten problem. Aptekarka poleciła mi Starazolin i rzeczywiście problem znika - no ale następnego dnia wraca. Zauważyłem także pogorszenie wzroku w dali. Podejrzewałem ciśnienie tętnicze - jest w normie.Choruję na zatoki. Nie mam alergii.

Witam.
Proponuję zastosować preparaty z grupy sztucznych łez. Jeżeli to nie pomoże proponuję udać się do lekarza okulisty.
Pozdrawiam