Zaczerwienienie oka po pryśnięciu oleju

Dzień dobry mam na imię Łukasz ,około tygodnia temu podczas przyrządzania sobie kolacji prysnoł mi prawdopodobnie olej z patelni lub woda,dziś mam zaczerwienione oko i zaczyna mnie boleć jestem granicom do polski wracam za miesiądz dziś kupiłem krople i niewiem czy mi pomoą nazwa kropli to OYEDRAPER 0,9%NaCL

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry,
prawdopodobnie doszło do oparzenia oka. Wskazanym jest, aby oko zobaczył okulista już teraz. Koniecznie należy zwrócić się do okulisty, jeżeli pojawią się zaburzenia widzenia, w tym dwojenie, zamglenie lub brak ostrości.
Jeżeli nie ma takiej możliwości na miejscu, to proszę regularnie, co kilka godzin w ciągu dnia nawilżać oko kupionymi kroplami, unikać suchego i ciepłego powietrza.

Witam.
Krople które Pan zakupił to zwyczajna sól fizjologiczna do przemywania oczu. W przypadku zaczerwienienia oka proponuję bardziej preparaty z grupy sztucznych łez. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście skonsultować się z lekarzem okulistą.
Pozdrawiam