Zaczerwienienie oka podczas noszenia soczewek

Witam. Od paru miesięcy noszę soczewki kontaktowe. Mój okulista dobrał mi miesięczne soczewki Air Optix jednak nie byłam z nich zadowolona. Odczuwałam dyskomfort i ból oka. Potem zakupiłam soczewki innej firmy, nie czułam ich na oku, ale miałam bardzo przekrwione oczy wokół soczewki po kilku godzinach noszenia. Chciałabym się dowiedzieć czy lepsza przepuszczalność tlenu lub nawodnienie mogłoby zlikwidować zaczerwienienie oka?

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe. Niewystarczająca przepuszczaloność tlenu lub podrażnienie mechaniczne są najczęstszymi przyczynami dolegliwośći podczas noszeni asoczewek kontaktowych.