Zaczerwienienie oraz ból penisa

Witam. Od dwóch dni odczuwam straszny ból, a mianowicie gdy ściągam skórę z żołędzia. Cały jest zaczerwieniony i pojawiają się na nim jakieś białe kropeczki/wydzielina (można ją zmyć, lecz jest to bolesne). Nie odczuwam bólu przy oddawaniu moczu. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości są typowe dla infekcji rożdżakowej prącia. Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualne badanie mikrobiologiczne (preparat bezpośredni i posiew). Po właściwym rozpoznaniu będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Preparaty miejscowe dostępne w aptece bez recepty wykazują jedynie umiarkowane działanie przeciwgrzybicze, stąd ni zawsze są skuteczne w tego typu zapaleniach.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.