Zaczerwienienie piersi w ciąży

Witam. Jestem obecnie w 21 tygodniu ciąży. Od kilku dni zauważyłam zaczerwienie piersi, głównie wokół brodawek, bez wycieku, za to piersi są gorące i dobrze widoczne są żyły. Nie mam gorączki, czuję się dobrze.Początkowo myślałam, że to wynik uczulenia na źle wypłukaną odzież, piłam wapno ale problem po 2 dniach powrócił. Proszę o radę
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią zaczerwienienie może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik podrażnienia, reakcji alergicznej ale także reakcji zapalnej. Przede wszystkim proszę zatem zmienić płyn do płukania i nie nosić ubrać w nim płukanych. Jeśli to nie pomoże, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.