Zaczerwienienie po płynie do demakijażu

Witam, ok 3 tyg temu strasznie zaczerwieniła mi się twarz po nowym płynie do demakijażu oczu. Przetarłam nim nie tylko po oczach ale też po policzkach, czole i brodzie. Powstało coś na kształt motylka, wyglądało jakby skóra była sparzona. Później lekko się łuszczyła. Brałam leki przeciwalergiczne i po tygodniu załagodziło się. Od dwóch dni skóra okropnie swędzi i znów jest czerwona. Czy to alergia na kosmetyk? Czy coś poważniejszego? Do jakiego lekarza się udać? Czekam niecierpliwie na odpowiedź

Prawdopodobnie uczuliła sie Pani na kosmetyk . Teraz mam nadzieję nie stosuje już Pani tego płynu. Jezeli tak a zmiany powtarzaja się, proszę odstawić wszystkie kosmetyki , których Pani używa.