Zaczerwienienie przy tatuażu

Witam, Zrobiłam 4 dni temu tatuaż na nadgarstku (4 małe ptaszki) przy jednym z nich jest lekkie zaczerwienienie. Nie wiem czy jest to normalna reakcja, że tylko w jednym miejscu jest czerwone?? Nie boli mnie to, ani nie piecze, jednak zaniepokoiło mnie to, że właśnie tylko w jednym miejscu jest to zaczerwienione.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który oceni owe zaczerwienienie i doraźne zastosowanie leku przeciwzapalnego - np. ibuprofenu, w celu prewencji stanu zapalnego.