Zaczerwienienie rany a zakażenie

Witam, wydaje mi się że mogło dojść do zakażenia rany. Jest ona mała na palcu, kolo 3mm. Środek rany jest biały, jak by ropa a obwodka zaczerwieniona. Boli przy dotyku. Wydaje mi sie że rana jest delikatnie cieplejsza niż pozostałe palce, ale może to złudzenie. Teraz wyjeżdżam na tydzień i nie wiem czy iść z tym na ostry dyżur czy poczekać co z tym będzie dalej?

Lek. Tomasz Budlewski

a od czego ta rana i kiedy doznał Pan rany? proponuję udać się do lekarza SOR lub NPL>