Zaczerwienienie skóry twarzy

24 lata, cukrzyk typu 1. Mój problem dotyczy zaczerwienienia skóry twarzy. Rumień występuje w łagodnej formie cały czas a przy wystąpieniu określonych czynników bardzo się nasila. Zaatakowane części twarzy to nos i policzki niekiedy cała twarz. Oczodoły są na ogół białe, co sprawia że kontrast jest bardzo duży.Nie pomógł mi laser IPL i zapisywane kremy. Występuje w/przy:ciepłych pomieszczeniach, gorącej kąpieli, zmęczeniu niewyspaniu, alkohol (niewielka ilość), emocje, stres, wysiłek umysłowy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, bez bezpośredniej oceny Pani skóry, postawić konkretną diagnozę. Najpewniej jest to jednak rumień naczynioruchowy, czyli rozszerzanie naczyń krwionośnych na skutek takich czynników jak ciepło, alkohol, stres, itd. Tak naprawdę powinna Pani zatem unikać wszystkich tych sytuacji, które powodują pojawienie się zmian. Konieczne jest także zastosowane kosmetyków do cery naczynkowej. W zaawansowanych przypadkach możliwe jest także wykonanie zabiegów dermatologicznych. Przede wszystkim proszę jednak skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który postawi diagnozę i zaleci właściwe postępowanie.