Zaczerwienienie skóry twarzy a nadciśnienie

witam. Jak mam sie pozbyc czerwonej twarzy. chce zeby byla biala. Biore leskarstwa na nadcisnienie i moje cisnienie jest juz dobre ale twarz nadal jest czerwona. co mi pomoze. Może sól kwasu askorbinowego podawany dożylnie.?

Witam Pana,

Proponuję zgłoszenie się do lekarza, wymaga Pan dokładnego zbadania celem postawienia diagnozy. Warto oznaczyć sobie stężenie kortyzolu we krwi rano na czczo. Być może ma Pan hiperkortyzolemię. Konieczne jest zebranie wywiadu lekarskiego, dokładne badanie fizykalne i w razie potrzeby szczegółowa - celowana diagnostyka. Odradzałbym leczenie się na własną rękę.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz