Zaczerwienienie skóry w okolicy odbytu i krocza

Mam bardzo mocno zaczerwienioną skórę w okolicach odbytu i krocza. Najpierw spuchły mi wargi sromowe strasznie mnie to piekło i swędziało. Potem w okolicach odbyty po obu stronach wyszła mi wysypka i strasznie zrobiła mi sie zaczerwieniona skóra w okolicach kroku i odbytu. Kupiłam globulke dopochwową i maść Canesten Combi . Gdy użyłam ampułki przestało mnie swędzieć i z warg sromowych opuchlizna zeszła lecz mocne zaczerwienienie i Chrostki w okolicach krocza i odbytu nadal się utrzymuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazana jest konsultacja z lekarzem dermatologiem-wenerologiem. Stosowana przez Panią maść zawieralek przeciwgrzybiczy. Objawy natomiast nie wskazują na zakażenie grzybiczą a na infekcję wirusową lub bakteryjną. Niezbędna jest wizyta u lekarza, który zbada Panią i oceni zmiany. Zastosowane w "ciemno" przez Panią leczenie mogło zaburzyć obraz chorobowy i może utrudnić postawienie prawidłowego rozpoznania.