Zaczerwienienie twarzy i opuchlizna na czole po 24. godzinach od opalania

Witam, po 24h po opalaniu wystąpiło zaczerwienienie twarzy oraz opuchlizna na czole, która stopniowo przemieszcza się w okolice nosa, a teraz oczu. Skóra jest przy tym bardzo naciągnięta. Czy wystarczy użycie Panthenolu, czy powinnam udać się do lekarza ? Dodam, że opuchlizna utrzymuje się 4 dzień, ale łagodnieje.

Droga Pani,

Pani skóra uległa poparzeniu słonecznemu. W związku z tym, że objawy ustępują proszę nadal smarować twarz alantanem oraz tłustymi preparatami na noc np Nanobase.
W ciągu dnia nakładać filtr o współczynniku ochrony SPV 50.

Pozdrawiam serdecznie

Prosze niezwłocznie udać się do lekarza .

A przy kolejnym wyśjściu na słońce proszę używać kremu z filtrem spf 50 i dosmarowywać skórę co około 1,5-2 h.

Do regeneracji naskórka polecam maść cicabio z biodermy lub dernilan.