Zaczerwienienie w okolicach nosa, policzków i brody

Witam,od kilku lat cierpię na zespół suchego oka. Leczono mnie na zapalenie spojówek, rogówki,brzegów powiek. Oczy mam czerwone mniej lub bardziej.Ostatnio dołączyło się miejscowe zaczerwienienie w okolicach nosa, policzków i brody.Zrobiłam badanie na nużeńca. Wynik wykazał go na rzęsach i pojedyncze osobniki na twarzy. Wizytę u lekarza okulisty mam za tydzień a u dermatologa za miesiąc. Jakie zabiegi pielęgnacyjne powinnam wykonywać do tego czasu? Czy jest szansa,że moje oczy wyzdrowieją?

Aleksander Ropielewski

Istnieje szansa wyleczenia nużeńca. Do czasu podjęcia leczenia przyczynowego sugeruję stosować leki z antyhistaminowe i okłady chłodne okłady kojące świąd (np z ogórków)