Zaczerwienienie wokół paznokcia u stopy

Duży palec stopy mojej mamy jest zaczerwieniony wokół paznokcia. Na paznokciu pojawił się biały nalot. Po wymoczeniu stopy dał się on łatwo usunąć. Wyciekło trochę ropy. Powstała rana. Co z tym dalej robić?. Czym smarować? Udać się do diabetologa, dermatologa czy chirurga? Czy to jest objaw stopy cukrzycowej? Na cukrzyce mama leczy się już ponad 26 lat. Poziom cukru rano nie przekroczył u niej nigdy 200. Waha się od 96 - 180. W nocy a czasami w ciągu dnia potrafi obniżyć się do 45.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

ranę należy odkażać octeniseptem 2 razy dziennie i założyć opatrunek. W przebiegu cukrzycy mogą częściej niż u zdrowych ludzi pojawiać się ropne zakażenia. Szczególnie gdy poziomy cukrów się wahają. Najlepiej przy okazji kolejnej wizyty u diabetologa powiedzieć o tej sytuacji.

Pozdrawiam.