Zaczerwienienie wokół rany po wycięciu pieprzyka

Witam, Pięć dni temu lekarz wyciął mi pieprzyk z twarzy. Było to niewielkie znamię. Po zabiegu zostawił mi dwa szwy. Cała rana jest niewielka (maks. 2 cm długości). Ostatnio zauważyłem, że wokół rany występuje zaczerwienienie a na samej ranie widać ślady ropy i troszkę krwi. Czytałem, że jest to zakażenie. Czy w przypadku tak małej rany muszę udać się do lekarza? Może za pomocą odpowiednich środków mam szansę wyleczyć to bez niczyjej pomocy. Dodam jeszcze, że korzystam z Octniseptu.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Z opisu wynika, że jest to infekcja. Można delikatnie spróbować ucisnąć okolicę rany i sprawdzić czy wydobywa się dużo treści ropnej. Następnie przemyć Octeniseptem. Niewielkie zaczerwienienie jest normalną rzeczą po zabiegu, natomiast jeśli treści ropnej jest więcej niż ta kropelka, to ze względu na lokalizację zmiany zalecałabym kontrolę u lekarza,który wykonywał zabieg.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko