Zaczerwienienie żołędzia i napletka - co jest powodem?

Witam, mam 26 lat i od pół roku dokucza mi zaczerwieniona żołądź. Nie ma żadnych śluzów, nalotów, guzów, krostek, zapachów - tylko zaczerwienienie i wrażliwość. Badanie mykologiczne nic nie wykazało. Po konsultacjach z lekarzem stosowałem różnego rodzaju typowe kremy i maści (również sterydowe), tabletki na grzybicę, ale bez zmian. Pomagała trochę maść borowa, a ostatnio stosuję maść szałwiową i faktycznie są momenty w ciągu dnia kiedy żołądź jest w normalnym kolorze i są takie kiedy jest zaczerwieniona. Kiedy przyciśnie się ją palcem krew odpływa i nie ma żadnego śladu. Jednak cały czas czuję dyskomfort i zaczerwienienie występuje. Nie wiem co to może być. Dodam, że nie współżyłem od ponad roku, choć czasem się masturbuję. Dodam, że mam spodziectwo i żołądź jest częściowo odsłonięta. Na czym polega pobranie wycinków do badania i gdzie się takie badanie zleca? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Jeżeli wykonane badania nie potwierdziły obecności grzyba i leczenie przeciwgrzybicze też nie przyniosło efektów, raczej należy wykluczyć tę przyczynę dolegliwości.
Być może objawy mają charakter uczuleniowy - proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach dochodzi do zaostrzenia dolegliwości, może zmieniał Pan kosmetyki, środki czystości, zastosował nowe farmaceutyki? Częściowe odsłonięcie żołędzie również zwiększa ryzyko narażenia na czynniki środowiskowe.
Przyczyną może być również infekcja innymi drobnoustrojami, pochodzenia bakteryjnego lub wirusowego. Warto wykonać także badanie ogólne moczu i wykluczyć infekcję dróg moczowych.
Zachęcam do wizyty u urologa a także dermatologa. Po zbadaniu lekarze określą czy jest wskazanie do pobrania wycinków czy na razie leczenie zachowawcze.

Pozdrawiam