Zaczerwieniona część twarzy i popękane naczynka

Witam mam zaczerwienioną część twarzy a konkretnie nad brwiami,nos i jego okolice i brodę.Do tego popękane naczynka w nosie.Zaczerwienienie najbardziej objawia się po wyjściu na zewnątrz i spożywaniu ciepłych napoi.Moja mama leczy się na trądzik różowawy czy to może być dziedziczne i jak to leczyć.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny opisanych zmian, co właściwie wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ lub specjalistą dermatologiem, który oceni zmiany oraz pokieruje dalszym postępowaniem.