Zaczerwieniona górna część dziąseł

Dzień dobry:) Mam problem z dziąsłami i językiem. Tylna, górna część dziąseł nie krwawi, ale jest bardzo zaczerwieniona z elementami widocznej krwi, dodam, że trzy dni temu miałem objawy przeziębienia (katar i kaszel) + na jezyku pojawiła mi się krosta, która pozostaje już trzeci dzień, czym mogą być spowodowane takie objawy? Czy jest możliwy jakiś stan zapalny? (Używam maści sachol, ale nie pomaga) z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Zaczerwienienie dziąseł jest objawem zapalenia. Można spróbować płukania przez kilka dni Corsodylem lub Eludrilem - dostępne w aptece. Jeżeli nie ustąpi proponuję kontakt z dentystą. Pozdrawiam