Pękająca skóra na dłoniach

Witam Serdecznie. Mam problem z pękającą skórą na dłoniach. Objawy: -zaczerwieniona skóra -pękanie skóry (pojawiająca się sporadycznie krew) -wrażenie bardzo suchych dłoni -ból, pieczenie Nigdy czegoś takiego nie miałem. Zaczęło się tak dziać dzisiaj rano. Obszar zmian skórnych obejmuje okolicę kostek na dłoniach. Oto link do zdjęcia: http://s21.postimg.org/85fkz76gm/cos.jpg. O czym może świadczyć pękająca skóra na dłoniach? Nigdy nie miałem takich objawów, dlaczego pojawiły się one tak nagle i akurat teraz? Czy pękająca skóra na dłoniach może świadczyć o jakichś poważniejszych problemach, na przykład o problemach z krążeniem czy coś takiego czy jednak to po prostu pękająca skóra na dłoniach i nie ma powodu, żeby się tym przejmować? Z góry bardzo dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Serdecznie pozdrawiam.

Witam! Przedstawione zmiany najprawdopodobniej są wynikiem mechanicznego podrażnienia suchej skóry dłoni, być może z nakładającą się reakcją alergiczną (mydło, płyn do zmywania, smary, kleje). Proszę zadbać o optymalny poziom nawilżenia rąk, a na zmiany nakładać maść z hydrokortyzonem.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl