Zaczerwieniona i swędząca powieka

Od ponad 3 tygodni mam zaczerwieniona górna powiekę. Przy dotykaniu skóra jest wysuszona i od czasu do czasu swędzi. Powieka jest lekko opuchnięta. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Dzień dobry,

Podawane przez Panią objawy mogą być wynikiem reakcji alergicznej na jakiś nowy kosmetyk. Może uczuliła się Pani na jakiś jego składnik. W takim wypadku proponowałabym maść ze sterydem na powiekę, np. Cortineff, ale niewątpliwie wizyta u okulisty i ewentualnie dermatologa jest wskazana, celem wykluczenia innej przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie.