Zaczerwieniona końcówka języka u 4-miesięcznego dziecka

Mój 4 miesięczny synek ma zaczerwienioną końcówkę języczka. Czy to może być infekcja? Mały dość często wkłada paluszki do buzi, nie widzę u niego jednak objawów ząbkowania. Jakiś czas temu wprowadziłam mu do diety jabłko oraz marchewkę, nie zauważyłam jednak zmian na języczku po rozszerzeniu diety. Synek do około dwóch tygodni zaczął także rzadko robić kupki.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objaw ten może być wynikiem infekcji wynikającej z tego iż synek jak Pani mówi często wkłada rączki do ust. Raczej nie jest to stan niebezpieczny. Jeżeli na języku tworzą się czerwone plamy już mamy mocno zaczerwieniony koniuszek języka to jest objaw, iż organizm ma niedobór witaminy B.