Zaczerwieniona krostka po operacji zapalenia żył

Witam mój ojciec od roku ma zaczerwienioną kostkę Cały czas się powiększa z zaczerwienienia wydostają się tak jakby kropelki jakiegoś płynu Wcześniej była rana teraz został tylko strupek Miał złamanie leczone operacyjnie Gdy miał noge w gipsie zrobiło mu sie zapalenie żył I od tamtej pory są problemy Chirurg naczyniowy przepisał mu DIOS Galvenox Apo Pentox Cyklo3forte oraz owijanie nogi bandażem elastycznym wizyty u lekarzy nic nie dają a rana ciągle się powiększa zdjęcie:http://tiny.pl/qt9br

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiana w brew pozorom nie wygląda bardzo źle, nie mniej jednak jeżeli jak Pani/Pan mówi rana ciągle się powiększa z pewnością stała kontrola lekarza będzie konieczna. Mógłbym zasugerować ciepłe okłady i nogi układane wyżej od serca o 15-40cm co pomaga złagodzić objawy oraz przyspiesza leczenie, gdyż ułatwia odpływ krwi z żył kończyn dolnych. Wskazane jest, aby część łóżka na której spoczywają nogi chorego podczas leżenia lub snu unieść na min. 15cm.