Zaczerwieniona skóra nad karkiem

Witam. Mam pewien kłopot, związany ze skórą głowy. Z tyłu, nad karkiem (tam, gdzie już włosy) jest ona zaczerwieniona, nie swędzi, po prostu jest. Od jakiego czasu to mam - tego nie wiem, ponieważ od pewnego czasu ścinam się bardzo krótko, a kiedyś włosy z tyłu były akurat na tyle długie, że tego nie było widać. Moje pytanie brzmi oczywiście, co mogło by to być? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają podłoże infekcyjne lub alergiczne. Oczywiście może być to także wynik podrażnienia. Sugeruję ocenę skóry głowy przez lekarza POZ podczas bezpośredniej wizyty.