Zaczerwieniona skóra pod paznokciem i ból po silnym zmywaniu lakieru i polerowaniu

Dzień dobry, mam bardzo zaczerwienioną skórę pod paznokciem, a same paznokcie bolą jakby były mocno uciskane.Wydaje mi się, że może być to wynikiem mocnego pocierania paznokci wacikiem podczas zmywania ciemnego lakieru oraz późniejszym chwilowym polerowaniem płytki.Dodam, że paznokcie bardzo bolą, najmniejszy kontakt z jakimkolwiek przedmiotem przynosi ból. Czy jest to możliwe, że od silnego ścierania lakieru i polerowania paznokcie tak bolą? Co powinnam z tym zrobić?

Witam,
mogło dojść do uszkodzenia płytki paznokcia -zbyt mocnego jej starcia i stąd ból.
Czasami płytka paznokciowa boli po zmyciu lakieru, który osłaniał ją przez dłuższy czas.
Może Pani pomalować paznokieć lakierem odżywczym, bezbarwnym i ocenić czy jest różnica.
Jeżeli nic nie pomoże - proponuję skontaktować się z dermatologiem.

pozdrawiam!