Zaczerwieniona, sucha i popękana skóra na żołędzi i pod napletkiem a bakterie w posiewie moczu

Od dłuższego czasu mam problemy ze skórą na żołędziu oraz pod napletkiem. Jest ona zaczerwieniona, sucha, jakby popękana. Obecnie przyjmuje tabletki Itrax, wcześniej przyjmowałem flucofast. Teraz widzę sporą poprawę, jednak i tak jeszcze nie jest "normalnie". Lekarz kazał mi zrobić posiew moczu. Oto wyniki: Escherichia coli 3x10^2 CFU/ml, Enterococcus spp. 10^2 CFU/ ml, grzybów chorobotwórczych nie wyhodowano. Czy winą moich problemów mogą być te bakterie?

Piotr Pilarski

Miano tych bakterii jest zbyt niskie. Przyczyna jest inna. Sugeruję udać się do wenerologa.

Pozdrawiam.