Zaczerwienione dziąsło po wycieku zębów

Byłam ostatnio u ortodontki, która robiła mi wycieki zębów, ponieważ będę miała aparat stały. Właśnie od tej wizyty pomiędzy jedynką a dwójką zrobiło mi się to miejsce na dziaśle zaczerwienione oraz mam trochę opuchnięte. Co zrobić, żeby dziąsło wróciło do normalnego stanu?

Proszę dobrze wypłukać usta - prawdopodobnie w okolicy zębów, które Pani podaje do kieszonki weszła masa wyciskowa. Powinno pomóc. Jeżeli nie trzeba będzie udać się do gabinetu stomatologicznego.