Zaczerwienione dziąsło po założeniu koron

Witam, W maju tego roku miałam zakładane korony. Niestety, niepokoi mnie jeden ząb, a konkretnie dziąsło nad nim. Cały czas jest zaczerwienione, czasem mniej czasem bardziej, nie boli. Gdy nacisnę wypływa z niego czasem "płyn dziąsłowy" (tak powiedziała dentystka, która zakładała korony). Zęby szczotkuję delikatnie, używam płynu Meridol, używam żelu Solcoseryl na noc. Nie wiem czy dentystka mnie zbywa, czy rzeczywiście nie ma się czym martwić? PROSZĘ O POMOC

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane stanem zapalnym. Wskazana jest wizyta u stomatologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.

Witam.Prawdopodobnie opisana koronka ma przyszyjkowa czesc ktora wychodzi poza granicy strefy biologicznej i podraznia w ten sposob dziaslo.Niestety,nie da sie tego wyleczyc-trzeba cos robic z koronka lub strefa.Pozdrawiam.