Zaczerwienione i ropiejące oczy u 3-latki a katar i kaszel

Dobry Wieczór Moja córka 3 latka ma zaczerwienione i ropiejące oczy czasami mówi także że ja bolą. Czy to ma związek z katarem i kaszlem który także ma? Dodam jeszcze, że jak jej przemywałam oczko zauważyłam plamki krwi na waciku.

Witam. dziecko ma zapalenie adenowirusowe oczu i gardła,sądząc po śladzie krwi. Stosujemy ogólne leczenie jak przy cięzszej grypie, Do oczu będzie potrzebny jutro antybiotyk np. Sol Tobrex4x PLO dziś proszę kupić odkażacz np Blephasol w płynie do przemywania oczu, przemywać wydzielinę, a do oczu zakrapiać co 2-3 godz. sztuczne łzy bez konserwantów np Hyabak lub krople dla dzieci ze świetlikiem 4-5 x do PLO. A jutro do lekarza po antybiotyk .Pozdrawiam