Zaczerwienione i zaropiałe oko od kilku dni

Parę dni temu obudziłam się z zaczerwienionym i lekko zaropiałym okiem,od tego czasu oko jest przekrwione i lekko ropieje.Czy jest możliwe"przeziębienie"oka? spałam przy nieszczelnym oknie i całą noc prosto w twarz wiało mi zimne powietrze. Czy konieczna jest wizyta u lekarza czy są jakieś domowe sposoby lub leki/kropel bez recepty które mogę użyć.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata Panek

Opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć o bakteryjnym zapaleniu spojówek.
W takim przypadku konieczna jest miejscowa antybiotykoterapia.
proszę zgłosić się do okulisty.
Pozdrawiam