Zaczerwienione lewe oko

Mam 61 lat i jestem mężczyzną. Problem czerwienienia oka mam już od dwóch lat, teraz problem ten mi się nasila. Czerwienieje mi lewe oko (twardówka) prawie co tydzień, zwłaszcza po nocy, następnie blednie, wraca do normy i z powrotem robi się czerwone. Często mam swędzenie powiek tego oka. Byłem u wielu okulistów, brałem różne leki, na zapalenie, alergie i inne. Widzę dobrze, noszę okulary do czytania - dwójki. Ostatni lekarz przy badaniu stwierdził mi przekroczone ciśnienia w tym oku i kazał mi odrzucić wszystkie leki i stwierdził, że przyczyna może być gdzieś w organizmie poza okiem. Mimo tego kazał mi zrobić badanie GDX.

Oto niżej podaję wyniki tego badania: TSNIT Average (OD) 59,5, (OS)60,3 Suerior Average (OD) 75,9, (OS)77,6 Inferior Average (OD) 66,9, (OS) 75,5 TSNIT Std.Dev (OD) 25,2, (OS) 35,0 Inter-Eye Symmetry 0,96 INFI (OD) 11, (OS) 8 Przy czym OD - prawe OS - lewe. Czerwienienie lewego oka (twardówki) jest nieregularne i niecałkowite. Raz z lewej strony, a następnie z prawej strony oka. Ponieważ jestem umówiony na wizytę do lekarza na termin za miesiąc i niepokoję się tymi wynikami, proszę mi powiedzieć, co to może być, czy to jest jaskra? Będę wdzięczny za wyczerpującą odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam,

Jest wiele chorób tzw. układowych, które mogą manifestować się również w oku, dlatego jeśli czerwienienie oka występuje od dawna i leczenie okulistyczne jest nieskuteczne, sensowne wydaje się poszukiwanie przyczyn poza okiem, tak jak zalecił lekarz. W tym celu najlepiej zgłosić się (wraz z dokumentacją leczenia okulistycznego, o ile taką Pan posiada) do lekarza pierwszego kontaktu, który dalej Pana pokieruje.

Niestety w ramach udzielania porad na tym portalu, nie możemy interpretować żadnych wyników badań, także GDX.

Pozdrawiam serdecznie.