Zaczerwienione policzki a cera naczynkowa

Witam. Chciałbym się zapytać czy to cera naczynkowa? Otóż przeczytałem, że charakteryzuje się pękającymi naczynkami tzw. pajączkami lub niteczkami. Ja natomiast mam zaczerwienione policzki. Nie mam, żadnych problemów z pękającymi naczynkami. Więc czy to jest cera naczynkowa? Chciałbym się zapytać, o opalanie takiej cery. Czytałem, że nie wolno ponieważ to osłabia naczynia. Mój dziadek ma to samo, pracuje na polu opalił się już nie raz i nigdy mu się nie pogorszyło, nawet z wiekiem zmalało. Więc?

Pod powiększeniem- lubą lub analizatorem komputerowym, może się okazać, że jest to sieć rozszerzonych naczyń. Zdarza się też tak, że zaczerwienienie powoduje jakiegoś typu alergia lub podrażnienie- jeśli skóra jest sucha i szorstka, to zaczerwienie znika po odpowiednim złagodzeniu skóry. Jednak takie zaczerwienie może być też wstępem do trwałego rozszerzenia naczyń na twarzy. Najlepiej jednak udać się do specjalisty by zobaczył skórę z bliska.

Dzień dobry,

"Gołym okiem" może Pan samodzielnie nie dostrzegać sieci rozszerzonych naczyń, jednak biorąc pod uwagę ten opis, może to być rumień. Najlepiej udać się do specjalisty, który dokładnie obejrzy skórę i zaproponuję konkretne rozwiązania. Do tego czasu, radzę unikać opalania a do codziennej pielęgnacji włączyć dermokosmetyki do cery naczyniowej oraz pamiętać o kremie z filtrem, najlepiej 50 SPF.

Pozdrawiam