Zaczerwieniony zołądź - infekcja czy uczulenie?

Witam! Od około 3 miesięcy mam zaczerwieniony żołądź, w wyniku czego odczuwam lekki dyskomfort trudny do opisania. Mam podejrzenia, że jest to podrażnienie od wody po goleniu. Czy to jest coś poważnego, jakiej maści używać, żeby to zaczerwienienie zeszło? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną Pana dolegliwości rzeczywiście może być reakcja uczuleniowa na stosowany kosmetyk - w pierwszej kolejności powinien Pan zaprzestać jego stosowania.

Jeżeli mimo to zmiany będą się utrzymywały konieczna będzie wizyta u dermatologa lub lekarza rodzinnego w celu wykluczenia infekcji narządów płciowych.
Po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz będzie w stanie postawić rozpoznanie. Dopiero wówczas możliwe jest zalecenie leczenia.

Jeżeli przyczyną zmian będzie infekcja a jest Pan aktywny seksualnie wskazane będzie równoczesne leczenie Partnerki.

Pozdrawiam