Zadrapanie płaskiego znamienia na ciele

Witam mam bardzo dużo znamion płaskich na ciele około 1-2mm , na ostatniej wizycie u dermatologa byłem ok 2 miesiące temu , kilka dni temu lekko zadrapałem znamię na ręce znamię to jest inne od wszystkich jest wielkosci ok 3-4mm i wyrasta z niego włosek jest lekko odstające , niestety po tym uszkodzeniu znamie wyraznie sciemniało , czy lekarz rodzinny moze dać skierowanie do chirurga w celu usunięcia znamienia czy jesli znamie było badane jest duże ryzyko ze bedzie to czerniak?

czy lekarz rodzinny moze dać skierowanie do chirurga w celu usunięcia znamienia?
- tak
czy jesli znamie było badane jest duże ryzyko ze bedzie to czerniak?
- ryzyko zawsze istnieje, bo zwykłe znamię w każdej chwili może zezłośliwieć