Zadręczanie siebie i bliskich osób

Wciąż coś mi nie pasuje , zadręczam siebie i mojego partnera. Wybucham czesto wyrzucam swoje nerwy na bliskich. Często płacze i popadam w zalamanie nerwowe. Chce umrzec ale boje sie tego boje sie zycia bez Mojego partnera tak dlugo o niego walczylam . Mam zal do siebie .. ze kiedys oszukiwalam rodzicow .. Że bralm narkotyki... teraz czesto nie dogaduje sie z partnerem boje sie ze mnie zostawi . Niewiem czy potrrafie ufac.

Szanowna Pani
Podobne objawy mogą występować w przebiegu wielu zaburzeń psychicznych. Na podstawie tak skrótowego opisu nie da się zróżnicować pomiędzy zwykłymi reakcjami na stres a różnymi rodzajami zaburzeń nastroju, zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi a zaburzeniami o podłożu osobowościowym. Powinna Pani udać się do lekarza psychiatry, który na podstawie badania, będzie mógł postawić diagnozę i rozważyć potrzebę ewentualnego leczenia. Może należałoby również rozważyć skorzystanie z psychoterapii? W mailu wspomniała Pani, że w przeszłości przyjmowała Pani narkotyki. Proszę nie bagatelizować tego faktu i wspomnieć o nim podczas wizyty u lekarza, gdyż może to mieć znaczenie przy rozważaniu przyczyny problemów.  Używanie substancji psychoaktywnych jest bowiem czynnikiem w szczególny sposób predysponujących do pojawienia się zaburzeń psychicznych takich jak np. zaburzenia nastroju. Jeśli jest Pani ubezpieczona, proponuj udać się do psychiatry w ramach Poradni Zaburzeń Psychicznych. Wizyta powinna rozwiać Pani wątpliwości i ukierunkować co do dalszego leczenia. Pozdrawiam serdecznie