Zagęszczenia gruczołowo-włókniste wykryte podczas mammografii

Bardzo proszę o radę. Wynik badania mammograficznego: piersi w budowie mieszanej, z zagęszczeniami gruczołowo-włóknistymi głównie zabrodawkowo i w kwadratach górno-zewnętrznych. W piersi lewej w projekcji C-C w okolicy zabrodawkowej widoczne "gwiazdkowate" zagęszczenie śr. ok. 10 mm. Mikrozwapnień patologicznych nie stwierdzono. Przy następnym badaniu mammograficznym z lewej piersi wyciekł mi jakiś płyn. Co z tym robić i do kogo się należy zgłosić? Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie W tej sytuacji warto wykonać biopsję opisywanej zmiany by wykluczyć zmiany o charakterze złośliwym. Budowa piersi jak w Pani przypadku to jeszcze nic złego. Często jest to wynik działania hormonów.