Zagęszczenia pasmowato-plamiste w polach płucnych w wyniku RTG u 4-latka

Opis zdjecia rtg 4 latka. W obu polach płucnych są zagęszczenia pasmowato-plamiste odnękowe odpowiadające zmianom zapalnym.Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w granicach normy. Póki co mamy leczenie w domu antybiotykiem. Czy stan synka jest bardzo poważny ? Temp maks 38,4. Obecnie po pierwszej dobie z anty. spada. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno oceniać stan dziecka tylko na podstawie opisu zdjęcia. Nie mniej jednak opis badania nie wskazuje na krytyczne zmiany. Jak mówi sugestia radiologa zmiany te mają pochodzenie zapalne czyli wynikają z infekcji bakteryjnej. Potrzebny jest czas i odpowiednie leczenie.