Zagęszczenie lewej wnęki szerokiej

Wynik badania radiologicznego: Wnęka lewa szeroka, wydaje się zagęszczona. Pola płucne i serce radiologicznie bez zmian o znaczeniu chorobowym. Co to oznacza?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zagęszczenia lewej wnęki najprawdopodobniej wynikają z przebytego w przeszłości zapalenia płuc. Poszerzenie wnęki lewej natomiast zapewne jest Pani/Pana cechą anatomiczną. Tego typu badania zawsze należy rozpatrywać łącznie z badaniem klinicznym i objawami chorego. Izolowane zmiany w rtg nie mają implikacji klinicznych.