Zagęszczenie w piersi w badaniu mammograficznym

Witam serdecznie, Mama 59 lat miała wykonywaną mammografie na ktorej wyszło zagęszczenie w prawej piersi wielkości 15 mm. Skala BIRADS 0. Mama została skierowana na usg uzupełniające i mammografię celowaną. Po wykonaniu USG: piersi w budowie tłuszczowo-gruczołowej. Nie stwierdzono żadnych zmian ogniskowych opisywanych w mammografii. Doły pachowe wolne. Czy to możliwe że mammografia wykazała zmianę w wielkości 15 mm a USG jej nie potwierdziło?? Prosze o odpowiedż gdyz bardzo sie niecierpliwimy.

Proszę jeszcze wykonać celowaną mammografię. Czasami obraz radiologiczny uwidacznia zmiany będące jedynie sumą cieni i uzupełniającą diagnostyka ma potwierdzić lub wykluczyć obecność takich właśnie struktur. Radiolog prawidłowo opisał skalę BIRADS na "0" czyli niezakończona diagnostyka. Zlecone badanie USG nie potwierdziło obecności zmiany, rozumiem, że celowana mammografia również.