Zagłębienie w dziąśle po leczeniu kanałowym

Dzień dobry. Po wizycie u stomatologa okazało się że po leczeniu kanałowym doszło u mnie do zagłębienia w dziąśle. Pani dr powiedziała, że przyczyną jest mały martwy kawałek kości, który należałoby usunąć i następnie dokonać odbudowy. Mam się umówić na konsultację do poradnie periodontologicznej. Pani Stomatolog tyle mówiła i nie wszytsko zapamiętałam, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić w prosty sposób na czym polegałby u mnie te zabieg oraz jakie są szacowane koszty tego? Dziękuję z góry za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Co do kosztów ciężko powiedzieć, ponieważ często są duże rozbieżności u poszczególnych stomatologów. Zabieg prawdopodobnie będzie wyglądać na zasadzie nacięcia i usunięcia pozostałości.