Zagojenie się żołądka po operacji wrzoda

Witam mój tata miał krwawienie w żołądku musiał mieć operacje ratując życie. Po operacji lekarz powiedział ze Wycieli dużego wrzoda i cześć żołądka. Wycinek dali do badania Jak wygląda takie życie pacjenta po takiej operacji po jakim czasie żołądek się zagoi

Owrzodzenie żołądka i krwawienie z niego zaopatrzone doraźnie częściową resekcją nie oznacza zakończenia leczenia. Konieczne będzie dalsze obserwacja w tym gastrofiberoskopia dla oceny postępów w leczeniu. Sam żołądek goi się szybko i nie to będzie stanowiło kłopotów. O dalszym leczeniu zdecyduje wynik baadania histopatologicznego wyciętego fragmentu żołądka.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - trudno odpowiedzieć na Pani pytanie, nie mając informacji o rozległosci zabiegu i badaniu histologicznym usuniętego fragmentu żołądka. Zwykle Pacjenci po resekcjach żołądka bardzo szybko dochodzą do pełnej sprawności ( wtym dietycznej).
W razie jakichkolwiek watpliwości znajdzie Pani moje dane kontaktowe na portalu "znanylekarz.pl".
Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg